Jump to content

Windows 11 Insider - testuje ktos ?

jacekb1
 Share

Recommended Posts

U mnie wszystko na plus ale:

1. Mam problem z L2TP, drastycznie spada download; W10 - 100/60Mbit, W11 - 0,5(!)/60Mbit i nie mogę znaleść przyczyny.

2. Nie mogę podmienić systemowego notatnika na "mój" - zawsze podmieniałem w 3 miejscach i było ok teraz niestety nie działa, mimo podmiany nadal uruchamia się oryginalny.

• Administrator
5 minut temu, jacekb1 napisał:

2. Nie mogę podmienić systemowego notatnika na "mój" - zawsze podmieniałem w 3 miejscach i było ok teraz niestety nie działa, mimo podmiany nadal uruchamia się oryginalny.

w sensie notepad na np notepad++ ? w sumie nie zwróciłem na to uwagi bo poszło od strzała, chyba ustawienie "otwórz za pomocą" i zmiana domyślnego. 

6 minut temu, jacekb1 napisał:

1. Mam problem z L2TP, drastycznie spada download; W10 - 100/60Mbit, W11 - 0,5(!)/60Mbit i nie mogę znaleść przyczyny.

nie mam jak bo bym sprawdził 😕 

1 minutę temu, house napisał:

w sensie notepad na np notepad++ ? w sumie nie zwróciłem na to uwagi bo poszło od strzała, chyba ustawienie "otwórz za pomocą" i zmiana domyślnego. 

Akurat od lat używam Notepad2 i tu musze recznie podmienic exe'ka, notepad++ ma chyba cos w ustawieniach ze robi to automatycznie ale jakos nie moge sie do niego przekonac.

4 minuty temu, house napisał:

nie mam jak bo bym sprawdził 😕 

Stawiaj a M1 witrualke 🙂

• Haha 1

• Administrator
1 minutę temu, jacekb1 napisał:

Stawiaj a M1 witrualke

Mam taki plan, ale coś paralelsy mi ostatnio świrują. Mam jeszcze laptopy córek z W11 więc w wolnej chwili zestawię.

1. Problem połowicznie rozwiązany dzięki jednemu z użytkowników reddit'a.

Wystarczy zainstalować Wireshark'a, włączyć przechwytywanie i... działa jak powinno.

Tylko niestety u mnie w przeciwieństwie do w/w użytkownika nie działa to permanentnie, po restarcie muszę znów włączyć przechwytywanie.

2. Okazuje się, ze Notatnik stał się aplikacja systemowa (MetroApp) i wystarczy ja odinstalować i podmienić swojego exe'ka w dawnych lokalizacjach.

EDIT: Tez polowiczne rozwiazanie, nie da sie skojarzyc np. plikow log, txt itp. ze wskazanym exe'kiem.

• Like it 1

• Administrator
6 godzin temu, jacekb1 napisał:

Tylko niestety u mnie w przeciwieństwie do w/w użytkownika nie działa to permanentnie, po restarcie muszę znów włączyć przechwytywanie.

¯\_(ツ)_/¯

tak czy inaczej nowy Windows wygląda fajnie, ale za bardzo skręca w stronę mac-os, więc naśladownictwo pełną gębą. Chyba nie mogą przeboleć sukcesu M1, chociaż bardziej to zgryz dla Intela.

Póki co wrzuciłem do testów i jest taki ładny cukierkowy. Mam go na HP 800G1 z TPM 1.2 - i nie było problemu , że wymagał 2.0

• Administrator
W dniu 1.08.2021 o 21:14, jacekb1 napisał:

Stawiaj a M1 witrualke

😉

u mnie insider 11 poszedł na DELL E5570 i Lenovo V14-IIL, oba dość leciwe, ale jako tako to działa. Dzieciom się podoba, że wyglądem przypomina taty komputer