Jump to content

Wymiana Netgear R7000 na Synology RT2600ac

Rate this topic

Guest house
 Share

Recommended Posts

@house

Wg Twojej stopki masz teraz RT2600ac, czy po prostu aktualnie testujesz go ?

Wymiana R7000 na wspomniany, to duży krok do przodu ? Mam mieć net 800/80 Mb/s od kwietnia, czy po WiFi i z karta w lapku AzureWave AW-CE123H na Broadcom BCM4352 - da mi wieksze prędkości ?

Aktualnie mam 300Mb/s i osiagam po WiFi wg speedtest.net średnio 320Mb/s ...

Edited by emer

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

3

• open-it.shop

1

Top Posters In This Topic

• Administrator
9 minut temu, emer napisał:

Wg Twojej stopki masz teraz RT2600ac, czy po prostu aktualnie testujesz go ?

posiadam go na stałe jako główny router.

9 minut temu, emer napisał:

Wymiana R7000 na wspomniany, to duży krok do przodu ?

nie duży, ale jednak krok do przodu. 

10 minut temu, emer napisał:

czy po WiFi i z karta w lapku AzureWave AW-CE123H na Broadcom BCM4352 - da mi wieksze prędkości ?

nie

Przy mojej aktualnej konfiguracji (R7000 <> w/w karta WiFi) jakie powinienem/możliwe są prędkości  po WiFi  na 5GHz (załóżmy dobre warunki i bliskość router<>lapek) neta jeżeli będę miał te 800Mb/s ? O ile pamiętam, synchronizuje mi się czasem (wg wskazań windowsa) na max 887 (?)

Zastanawiam się, czy biorąc 600Mb/s od dostawcy, nie byłoby to samo po WiFi mając 800 ...

• Administrator

Zestawiony link na 886 Mbits w Windows ma się nijak do wydajności transferu. Aby uciągnąć przynajmniej 600 Mbits potrzebujesz karty 3x3:3 MIMO z vht80 lub 2x2:2 MIMO vht 160. Najbardziej optymalna byłaby karta lub adapter usb 4x4:4 MIMO.

kupiłem kiedyś Azurewave AW-CB160H BCM94360HMB i na szybko popróbowałem w swoim lapku, dostawiając 3-cią antenkę luzem, niestety tak na szybko i przy takiej prowizorce szło to gorzej i zestawiało niż  AzureWave AW-CE123H na Broadcom BCM4352. Odłożyłem i zapomniałem o niej ... gdzieś sobie leży.

Ta karta powinna teoretycznie podnieść prędkości - osiągał ktoś na niej to, co powinna dawać w założeniu ?

• 3 years later...
open-it.shop

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Similar Content

• house
      By house
      "some say", że o ile nie wydarzy się nic nieoczekiwanego to w okolicach Q1/2022 pojawi się nowe rozwiązanie sieciowe (router, gateway) od Synology, które zastąpi RT2600ac 😉 

• house
      By house
      W 4 kwartale br. mają powrócić do Photos funkcjonalności, które występowały w Synology Photo Station :
      Upcoming features (~Q4 2021): Ratings! Per file adding/editing Map view on the Photos mobile app Improved Shared Space permissions A way to batch apply user permissions to multiple folders Option for subfolders to inherit parent folder settings Album sorting options By creation, content date, album type, and sharing status źródło : https://community.synology.com/enu/forum/1/post/145499

• mollu
      By mollu
      Powiedzmy że mam folder udostępniony 5 użytkownikom którzy z serwerem łączą się za pomocą SDC.
      Chciałbym by dostęp do pliku był blokowany jeśli go ktoś w danym monecie otworzy i edytuje - lub chciałbym by była informacja przy zapisie że na serwerze jest nowszy lub jest w trakcie edycji. 
      Dodam że praca odbywa się na plikach cad/pdf ...
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.